BACC63CB24-30P6
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC63CB24-30P6
Description:
CONN PLUG MALE 30POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 1.235" (31.37mm)
Shell Finish Cadmium over Nickel
Shell Size - Insert 24-30
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Features Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C