BFCN-4800+
Mini-Circuits
Product No:
BFCN-4800+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Description:
LTCC BAND PASS FILTER, 4400 - 52
In Stock : 5903
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Insertion Loss 2dB
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.037" (0.94mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case 4-SMD, No Lead
Bandwidth 800 MHz
Mfr Mini-Circuits
Frequency 4.8GHz Center
Filter Type Band Pass
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 50Ohm