Home / Fixed Inductors / BPAL00060645470T00
minImg
BPAL00060645470T00
Chilisin Electronics
Product No:
BPAL00060645470T00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Description:
INDUCTOR POWER
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 970mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Series BPAL
Inductance 47 µH