Home / Fixed Inductors / BPCF00101045221T00
minImg
BPCF00101045221T00
Chilisin Electronics
Product No:
BPCF00101045221T00
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 650mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 470mOhm
Series BPCF
Inductance 220 µH