Home / Fixed Inductors / BPSC00040418330TS0
minImg
BPSC00040418330TS0
Chilisin Electronics
Product No:
BPSC00040418330TS0
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Package:
1616
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 260mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1616
Ratings -
DC Resistance (DCR) 675mOhm Max
Series BPSC
Inductance 33 µH