Home / Fixed Inductors / BPSD00030321121M00
minImg
BPSD00030321121M00
Chilisin Electronics
Product No:
BPSD00030321121M00
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 200mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.130" L x 0.118" W (3.30mm x 3.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.9Ohm Max
Series BPSD
Inductance 120 µH