Home / Fixed Inductors / BPSD00080735330K00
minImg
BPSD00080735330K00
Chilisin Electronics
Product No:
BPSD00080735330K00
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 850mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Series BPSD
Inductance 33 µH