Home / Fixed Inductors / BPSF00101058330M00
minImg
BPSF00101058330M00
Chilisin Electronics
Product No:
BPSF00101058330M00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Description:
INDUCTOR POWER
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.1A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±20%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 85mOhm Max
Series BPSF
Inductance 33 µH