Home / Fixed Inductors / BPSY00191576150M00
minImg
BPSY00191576150M00
Chilisin Electronics
Product No:
BPSY00191576150M00
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 40 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 48mOhm Max
Series BPSY
Inductance 15 µH
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 16MHz