Home / Fixed Inductors / BPXX00030320330T00
minImg
BPXX00030320330T00
Chilisin Electronics
Product No:
BPXX00030320330T00
Package:
1212
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 600mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 520 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1212
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Series BPXX
Inductance 33 µH