Home / Fixed Inductors / BSCL00321611150M00
minImg
BSCL00321611150M00
Chilisin Electronics
Product No:
BSCL00321611150M00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Package:
1206
Description:
INDUCTOR RF
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 35 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Series BSCL
Inductance 15 µH
Type Multilayer
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Frequency - Self Resonant 19MHz