BV030-7158.0
Pulse Electronics
Product No:
BV030-7158.0
Manufacturer:
Pulse Electronics
Description:
PWR XFMR LAMINATED 1.5VA TH
User Guide
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Voltage - Isolation -
Voltage - Primary 115V
Secondary Winding(s) Dual
Height - Seated (Max) 24.00mm
Size / Dimension 32.50mm L x 27.50mm W
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Weight 0.133 lb (60.33 g)
Current - Output (Max) Parallel 100mA, Series 50mA
Primary Winding(s) Single
Series -
Type Laminated Core
Power - Max 1.5VA
Mfr Pulse Electronics
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 15V, Series 30V