Home / Fixed Inductors / BWLT00241810330K00
minImg
BWLT00241810330K00
Chilisin Electronics
Product No:
BWLT00241810330K00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Description:
INDUCTOR RF
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 200mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.094" L x 0.073" W (2.40mm x 1.85mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 13.5Ohm Max
Series BWLT
Inductance 33 µH