Home / Fixed Inductors / BWLT003731103R9J00
minImg
BWLT003731103R9J00
Chilisin Electronics
Product No:
BWLT003731103R9J00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Package:
1210
Description:
INDUCTOR RF
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 910mA
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Tolerance ±5%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.148" L x 0.122" W (3.75mm x 3.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.35Ohm Max
Series BWLT
Inductance 3.9 µH