Home / Ceramic Capacitors / C0603C0G101-3R0CNE
minImg
C0603C0G101-3R0CNE
Venkel
Product No:
C0603C0G101-3R0CNE
Manufacturer:
Venkel
Description:
CAP CER 3PF 100V C0G/NP0 0603
In Stock : 28000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 4000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series C
Thickness (Max) 0.036" (0.91mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Venkel
Capacitance 3 pF