Home / Ceramic Capacitors / C0603C0G1E9R1B030BG
minImg
C0603C0G1E9R1B030BG
TDK Corporation
Product No:
C0603C0G1E9R1B030BG
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 9.1PF 25V C0G 0201
In Stock : 1508
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 9.1 pF