Home / Ceramic Capacitors / C0603C0G1H470K030BA
minImg
C0603C0G1H470K030BA
TDK Corporation
Product No:
C0603C0G1H470K030BA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 47PF 50V C0G 0201
In Stock : 30234
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 47 pF