C0603NP0390JFTS
ICM
Product No:
C0603NP0390JFTS
Manufacturer:
ICM
Description:
CAP CER 39PF 25V C0G/NP0 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Ratings -
Series C0603NP0_S
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr ICM
Capacitance 39 pF