Home / Ceramic Capacitors / C0603X5R100-223KNP
minImg
C0603X5R100-223KNP
Venkel
Product No:
C0603X5R100-223KNP
Manufacturer:
Venkel
Description:
CAP CER 0.022UF 10V X5R 0603
In Stock : 4518200
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 4000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series C
Thickness (Max) 0.036" (0.91mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Venkel
Capacitance 0.022 µF