Home / Ceramic Capacitors / C0603X7R500-182KNP
minImg
C0603X7R500-182KNP
Venkel
Product No:
C0603X7R500-182KNP
Manufacturer:
Venkel
Description:
CAP CER 1800PF 50V X7R 0603
In Stock : 16000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 4000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series C
Thickness (Max) 0.036" (0.91mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Venkel
Capacitance 1800 pF