Home / Ceramic Capacitors / C0805X5R250-104JNE
minImg
C0805X5R250-104JNE
Venkel
Product No:
C0805X5R250-104JNE
Description:
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0805
In Stock : 182800
Ext Price
  • 4000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Series C
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Venkel
Capacitance 0.1 µF