C0909A14-12P7Y402
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
C0909A14-12P7Y402
Description:
CONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 0.664" (16.87mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 14-12
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C