C0909A16-10PN-202
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
C0909A16-10PN-202
Description:
CONN PLUG MALE 10POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 0.769" (19.53mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 16-10
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C