KEMET
Product No:
C1206C681KDGAC7800
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 680PF 1KV C0G/NP0 1206
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
$0.3895
$0.3895
10
$0.27075
$2.7075
50
$0.18981
$9.4905
100
$0.16264
$16.264
500
$0.12198
$60.99
1000
$0.102999
$102.999
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 1000V (1kV) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | SMD Comm C0G HV |
| Thickness (Max) | 0.069" (1.75mm) |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 680 pF |
| Features | Low ESL, High Voltage |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lead Style | - |