C1210X105K101T
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Product No:
C1210X105K101T
Description:
CAP CER 1UF 100V X7R 1210
In Stock : 7903
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series MVC
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Capacitance 1 µF