Home / Ceramic Capacitors / C1210X7R100-476MNE
minImg
C1210X7R100-476MNE
Venkel
Product No:
C1210X7R100-476MNE
Manufacturer:
Venkel
Description:
CAP CER 47UF 10V X7R 1210
In Stock : 127900
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm)
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Venkel
Capacitance 47 µF