Home / Ceramic Capacitors / C1210Y5V250-106ZNE
minImg
C1210Y5V250-106ZNE
Venkel
Product No:
C1210Y5V250-106ZNE
Manufacturer:
Venkel
Description:
CAP CER 10UF 25V Y5V 1210
In Stock : 1084000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Size / Dimension 0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm)
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.106" (2.69mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Venkel
Capacitance 10 µF