Home / Ceramic Capacitors / C17AH0R8D-7ZN-X0T
minImg
C17AH0R8D-7ZN-X0T
Knowles Dielectric Labs
Product No:
C17AH0R8D-7ZN-X0T
Description:
HIGH-Q MLCC (AH): 1111, 0.8 PF (
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient P90
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series AH
Thickness (Max) 0.102" (2.60mm)
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Mfr Knowles Dielectric Labs
Capacitance 0.8 pF