Home / Ceramic Capacitors / C2012CH2A222J085AA
minImg
C2012CH2A222J085AA
TDK Corporation
Product No:
C2012CH2A222J085AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 2200PF 100V CH 0805
In Stock : 2459
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient CH
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 2200 pF