Home / Ceramic Capacitors / C2012JB1E225M125AC
minImg
C2012JB1E225M125AC
TDK Corporation
Product No:
C2012JB1E225M125AC
Description:
CAP CER 2.2UF 25V JB 0805
In Stock : 19995
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient JB
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 2.2 µF