C2012NP0821JGTS
ICM
Product No:
C2012NP0821JGTS
Manufacturer:
ICM
Description:
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series C2012NP0_S
Thickness (Max) 0.030" (0.75mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr ICM
Capacitance 820 pF