C317C102K2R5TA
KEMET
Product No:
C317C102K2R5TA
Description:
CAP CER 1000PF 200V X7R RADIAL
In Stock : 2862
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient X7R
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm X7R
Mfr KEMET
Capacitance 1000 pF