Home / Ceramic Capacitors / C318C620JAG5TA7301
minImg
C318C620JAG5TA7301
KEMET
Product No:
C318C620JAG5TA7301
Description:
CAP CER 62PF 250V C0G/NP0 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Mfr KEMET
Capacitance 62 pF