C3216C0G1E153J
TDK Corporation
Product No:
C3216C0G1E153J
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 0.015UF 25V C0G 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.030" (0.75mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.015 µF