Home / Ceramic Capacitors / C3216CH2J121K060AA
minImg
C3216CH2J121K060AA
TDK Corporation
Product No:
C3216CH2J121K060AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 120PF 630V CH 1206
In Stock : 3907
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient CH
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.030" (0.75mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 120 pF