Home / Ceramic Capacitors / C3225X5R1C226M250AA
minImg
C3225X5R1C226M250AA
TDK Corporation
Product No:
C3225X5R1C226M250AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 22UF 16V X5R 1210
In Stock : 747659
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 22 µF