Home / Ceramic Capacitors / C326C131FAG5TA7301
minImg
C326C131FAG5TA7301
KEMET
Product No:
C326C131FAG5TA7301
Description:
CAP CER 130PF 250V C0G/NP0 RAD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Mfr KEMET
Capacitance 130 pF