Home / Ceramic Capacitors / C327C821F3G5TA7301
minImg
C327C821F3G5TA7301
KEMET
Product No:
C327C821F3G5TA7301
Description:
CAP CER 820PF 25V C0G/NP0 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.320" (8.13mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Mfr KEMET
Capacitance 820 pF