C356C334K5G5TA
KEMET
Product No:
C356C334K5G5TA
Description:
CAP CER RAD 330NF 50V C0G 10%
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.400" (10.16mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.330" L x 0.200" W (8.38mm x 5.08mm)
Mfr KEMET
Capacitance 0.33 µF