Home / Ceramic Capacitors / C4532JB2J683K160KA
minImg
C4532JB2J683K160KA
TDK Corporation
Product No:
C4532JB2J683K160KA
Description:
CAP CER 0.068UF 630V JB 1812
In Stock : 735
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient JB
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.068 µF