C48-06R18-14S7-402
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
C48-06R18-14S7-402
Description:
CONN PLUG FMALE 14POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 0.902" (22.91mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 18-14
Connector Type Plug, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C