C48-06R20-39P-102
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
C48-06R20-39P-102
Description:
CONN PLUG MALE 39POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 1.033" (26.24mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 20-39
Connector Type Plug, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C