C48-16R18-31S10-102
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
C48-16R18-31S10-102
Description:
CONN PLUG FMALE 31POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 0.902" (22.91mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 18-31
Connector Type Plug, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C