C48-16R22-12P10-402
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
C48-16R22-12P10-402
Description:
CONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 1.152" (29.26mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 22-12
Connector Type Plug, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C