C48-16R24-61S9-102
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
C48-16R24-61S9-102
Description:
CONN PLUG FMALE 61POS GOLD CRIMP
In Stock : 4
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Cable Opening 1.282" (32.56mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 24-61
Connector Type Plug, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C