CA0001560R0JE66
Vishay Dale
Product No:
CA0001560R0JE66
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 560 OHM 1W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.170" Dia x 0.460" L (4.32mm x 11.68mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 560 Ohms
Series CA
Power (Watts) 1W