CA0002100R0JB14
Vishay Dale
Product No:
CA0002100R0JB14
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 100 OHM 2W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.170" Dia x 0.630" L (4.32mm x 16.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 Ohms
Series CA
Power (Watts) 2W