CA3106E22-12PBF80
ITT Cannon, LLC
Product No:
CA3106E22-12PBF80
Description:
CONN PLUG MALE 5POS SILVER CRIMP
User Guide
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 50V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 22A, 74A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 22-12
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr ITT Cannon, LLC
Features Strain Relief
Contact Finish - Mating Silver
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C