CA3106E28-22SBF80
ITT Cannon, LLC
Product No:
CA3106E28-22SBF80
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
Description:
CONN PLUG FMALE 6P SILVER CRIMP
In Stock : 130
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 50V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 22A, 135A
Contact Finish Thickness - Mating -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 28-22
Connector Type Plug, Female Sockets
Mfr ITT Cannon, LLC
Features Strain Relief
Contact Finish - Mating Silver
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C