CA4050R2000JR36
Vishay Dale
Product No:
CA4050R2000JR36
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 0.2 OHM 2W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±600ppm/°C
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.550" L (3.56mm x 13.97mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 200 mOhms
Series CA
Power (Watts) 2W